Domin & Kušický

Prírodné prostredie a klimatické podmienky lokality Veľkého Krtíša umožňovali pestovanie viniča už v stredoveku. Priame písomné zmienky sa nezachovali. Príčinou môže byt dramatické obdobie, ktorým prešiel tento kraj. Pre nás významným vinohradnícky miestom spomínaným už v 14. storočí je lokalita „Na viničke“ (hon Viničky), nad horným konco...

Prírodné prostredie a klimatické podmienky lokality Veľkého Krtíša umožňovali pestovanie viniča už v stredoveku. Priame písomné zmienky sa nezachovali. Príčinou môže byt dramatické obdobie, ktorým prešiel tento kraj. Pre nás významným vinohradnícky miestom spomínaným už v 14. storočí je lokalita „Na viničke“ (hon Viničky), nad horným koncom Veľkého Krtíša.
Víno sa na úsvite ľudskej civilizácie narodilo ako čistý prírodný produkt. Od chvíle, čo ho človek ochutnal a zachutilo mu, mal snahu neustále ho vylepšovať. Lenže pokiaľ má byť víno obrazom prírody, živým nápojom odrážajúcim jedinečné miesto, kde sa narodilo, mal by vinohradník a vinár rešpektovať jeho prirodzenosť.
Do týchto slov by sa dala zhrnúť vinárska filozofia nášho rodinného vinárstva.

Viac

Domin & Kušický  % produktov

1 - 15 z 15 položiek
1 - 15 z 15 položiek

Nové produkty

Naše obchody

Označenia

Varovanie

Vstupujete na stránky s predajom alkoholu.

Kliknutím na tlačítko "Vstúpiť" prehlasujem: